koolihoone
Tornimäe Põhikool

BMX - jalgratta-krossirada

suuremaks

Tornimäe kooli jalgratta-krossiraja ehitamise idee autoriks on Hannes Hanso, kes nägi sellist rajatist Inglismaal. Eestis sellist rada veel polnud ja nii ta soovis ühe sellise ka kodumaale ehitada.
Otsuse selle Tornimäele rajamise kasuks viis ellu tema isa, meie kooli kunagine direktor Andres Hanso.

Krossiraja ehitamine sai võimalikuks tänu Hannese reisiprojektile “Lähim ida”. Suur osa raja tegemiseks vajalikust rahast saadi selle reisi muljete jagamiseks korraldatud tuluõhtutest jakrossiraja aktsiate müügist.

suuremaks
Aktsiaid on müüdud nii Tallinnas kui Saaremaal nii soomlastele, venelastele kui ka eestlastele. Suurima aktsiapaki omanik on Mart Kuusk, kellel on 76 aktsiat a’ 100.- kr. Nüüdseks on aktsiad kõik müüdud.

Rajal on peetud mitmed jalgrattakrossi võistlusi - nii kooli siseseid kui ka koolide vahelisi.

Pildigalerii võistlustest >>