Minu sõber

Minu kodu lähedal karjamaal kasvavad haavapuud. Kui ma sinna üksinda vaikselt jalutama lähen , siis näen seal alati oravat. Ta on väike armas loomake. Eriti meeldib mulle ta kohev saba.
Huvitav on vaadata , kuidas orav hüppab oksalt oksale ja puult puule. Kahju ainult, et ta nii arg on, sest tahaksin talle väga pai teha. Olen oravale ka toitu metsa viinud ja loodan, et ühel päeval saab temast minu sõber.

Kristina Rannaäär
3. klass

Linnuvaatlus - rasvatihased.

Päike paistab, aga esialgu pole linde näha. Lõpuks lendab üks rasvatihane linnumajja sööma. Teine lendab ka ligiduses. Kuid toitu võtma ei tule. Igav.

Aga jälle paistab üks linnuke sööma kippuvat. Tema on seal väga kaua maiustamas.

Lähedale oksale lendavad järgmised linnud ootele. Esimene rasvatihane lendab söögimajast välja, kohe läheb järgmine asemele ja kolmas ootab oma järjekorda.

Nii möödub minu linnuvaatlus sellel talvepäeval.

Hell Kärner
3. klass

Elu talvises linnumajas.

On ilus talvehommik. Ümmargune päike sillerdab taevas. Tuul sahistab kuuseokstes. Kadaka oksal ripub linnumaja. Linnumaja sisse on koolilapsed pannud linnutoitu. Kõrvaloleval oksal ripub pekitükk. Linnud söövad usinalt.

Korraga lendab linnumaja peale vares ja krabab nokatäie toitu endale. Kõik teised linnud lendasid hirmunult minema. Lõpuks tulid kolm julget rasvatihast ja proovisid ahnepäitsu ära ajada. Vares läks aga pekitüki kallale. Seejärel tulid jälle kolm tihast ja kadakaoksa tagant terve parv tihaseid. Nüüd lõi vares kartma ja pistis plehku.

Linnukesed jagasid seemneid ja hüplesid sõbralikult linnumajas.

Andri Allak
4.klass